Odbudowa zęba na włóknie szklanym

Przy złamanym korzeniu zęba zdecydowałam się na odbudowę na włoknie szklanym. Lekarz zalecił wcześniejsze leczenie kanałowe a dopiero później odbudowę. Czy w przypadku wszczepienia implantu zamiast odbudowy na włóknie szklanym należy zrobić leczenie kanałowe?

Wszczepienie implantu wiąże się z usunięciem zęba, w miejsce którego lekarz dokonuje implantacji. W przypadku odbudowy na włóknie szklanym, jest często potrzeba wykonania ponownego elczenia kanałowego.