Odchudzanie a ciągłe uczucie głodu

mam problem ciągle chodzę głodna muszę schudną 8kg ale ciągle czuje głód, 4 razy w tyg po godzinie biegam i nic waga stoi :(
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Uczucie głodu w czasie odchudzania jest normalnym odczuciem. Wystarczy, że będziesz piła dużo wody, ponieważ ona również pomaga w walce z głodem podczas odchudzania. Oczywiście nie powinna być to woda smakowa, ponieważ często dodawany jest do niej cukier, a to właśnie on jest jedną z głównych przyczyn powstawania nadprogramowych kilogramów. Kolejną wskazówką jest spożywanie małych porcji posiłków, jednak z większą częstotliwością – co 2-3 godziny. Dzięki temu poziom glukozy we krwi będzie utrzymywał się na stałym poziomie. Jeśli masz ochotę na jakąś przekąskę sięgnij po orzechy, pieczywo chrupkie, warzywa. Będąc na diecie uważaj na niektóre owoce. Pomimo że są one zalecane przez dietetyków w diecie jako dobre źródło witamin i składników mineralnych, zawierają również cukry proste, które powinny zostać ograniczone podczas odchudzania. Przede wszystkim zrezygnuj z jedzenia winogron, gruszek, bananów oraz owoców suszonych, takich jak rodzynki czy daktyle. Jeśli zastanawiasz się, co powinnaś wybrać na śniadanie, zwróć uwagę na produkty bogatobiałkowe np. z grupy niskotłuszczowych przetworów mlecznych, w tym kefiry, jogurty lub sery twarogowe, a także mięso drobiowe oraz ryby. Zapewniają one wydłużenie uczucia sytości nawet o 10 %.

Witaj, na podstawie tak nie wielu informacji ciężko mi Ci pomóc. Nie wiem jak się odżywiasz i skąd ciągłe uczucie głodu. Jeśli chcemy utracić nadprogramowe kilogramy powinniśmy zacząć regularnie jeść, 5 posiłków w ciągu dnia (3 główne i dwie przegryzki), należy zrezygnować z tłustych potraw, fast foodów, jeść dużo warzyw, wprowadzić do diety grube kasze, ciemne pieczywo. Dodatkowo oczywiście wskazana jest aktywność fizyczna, jeśli głównie to po niej czujesz ogromny głód to należy po wysiłku zaserwować sobie posiłek białkowo-węglowodanowy, który uzupełni utracony glikogen, dobrze sprawdzi się tu jogurt zmiksowany ze świeżymi owocami.

Być może uczucie głody pojawia się z powodu zbyt dużych przerw między posiłkami. Należy pamiętać, że podstawową zasadą przy redukcji masy ciała jest jedzenie częstsze a w mniejszych ilościach. W ciągu dnia powinniśmy spożywać 4 do 5 posiłkach co 3-4 godziny. W takim rytmnie jedzenia, przy podpowiednio skomponowanych posiłkach nie powinno pojawiać się uczucie głodu, a waga powinna zacząć spadać.