Odchudzanie a jazda na rowerze treningowym

Witam. Mam pytanie czy jazda na rowerze treningowym pomoże schudnąć 18 kg w ciągu roku i do tego mniej jeść?
ponad rok temu

Dzień dobry, każda aktywność fizyczna wspomoże proces ochudzania. 18 kilogramów uda się schudnąć w pół roku. Należy jednak pamiętać od odpowiednio zbilansowanej diecie. Same treningi to 30% sukcesu, racjonalne dopasowane do zapotrzebowania odżywianie to podstawa efektywnego odchudzania. W razie pytań zapraszam do kontaktu. www.dietallis.pl

Witam,
Prawidłowo dobrana do Pana/Pani potrzeb dieta oraz systematyczna aktywność fizyczna (może być jazda na rowerze) z pewnością przyczyni się do utraty masy ciała. Jednak tempo odchudzanie zależy od danego organizmu i indywidulanej przemiany materii. Teoretycznie utarta masy ciała przy tempie 1 kg na tydzień jest możliwa do osiągnięcia już po 4,5 miesiąca. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że na początku utrata masy ciała jest szybsza, potem następuje chwilowe zatrzymanie masy ciała i na koniec wolniejsza utrata - proces ten może trwać dłużej np. około 6 miesięcy.
Pozdrawiam,
Katarzyna Migoń
www.provita-katowice.pl