Odchudzanie a mdłości podczas jedzenia

Witam mam 17 lat i ważę 55 , mam 1,67 cm wzrostu i mam problem wcześniej się odchudzałam ale jakiś czas temu przestałam , i teraz jak mam coś zjeść to mdli mnie nawet jak pomyślę o jedzeniu. Jem 2 posiłki dziennie obiad i kolację ale teraz nawet tego nie mogę. Czasem jest tak że przez cały dzień mogę nic nie jeść. Mam nadzieję że to nie jest bulimia . Nie chcę iść do lekarza a jednak trochę się obawiam o swoje zdrowie .

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Być może podczas stosowanie diety czy głodówki w trakcie odchudzania twój żołądek zmniejszył się i teraz zapotrzebowanie na pokarmy jest znacznie mniejsze. Jeżeli masz obawy w tym temacie to udaj się do swojego lekarza rodzinnego. Nie ma co się bać, ponieważ może Ci on pomóc.

Mgr Anna Czyż Dietetyk, Bydgoszcz

Witam. Z pewnością 2 posiłki to za mało. Niech Pani spróbuje stopniowo zwiększyć tę ilość do 4, nie omijając śniadania. Posiłki powinny być małe, ale urozmaicone (np. orzechami, owocami suszonymi, przyprawami, w tym ostrymi, ziołami, zieleniną) i wartościowe. Lepiej też nie zmuszać się do jedzenia którego Pani nie lubi lub które znudziło się Pani w trakcie odchudzania. Polecam także imbir i produkty bogate w witaminę B6. Pozdrawiam