Odchudzanie chłopaka w wieku 18 lat

Jestem chłopakiem w wieku 19 lat. Waże 85 kilo i mam 180 cm wzrostu.Chciałbym schudnąć i nie wiem jak do tego się zabrać.Proszę o rady.

Dr Agata Cezari Dietetyk, Wrocław

Witam,
Nie dostanie Pan recepty za darmo w sieci, nic o Panu nie wiadomo poza tym, jaka jest należna masa ciała dla Pana. Wszelka nadwaga czy niedowaga to kwestia niedożywienia organizmu a to zawsze kończy się niezbyt dobrze, jeżeli już dziś odczuwa Pan dyskomfort to co będzie jak będzie Pan miał lat 30? Zmiana nawyków żywieniowych powinna być bezpieczna, kontrolowana w szczególności dla Pana, bo pański organizm jeszcze rośnie (do 25 roku życia mogą rosnąć kości długie!), więc to co Pan teraz dla niego zrobi zaowocuje w przyszłości i zadecyduje o jakości pańskiego życia. Proszę poczytać o metabolic balance i ewentualnie poszukać opiekuna, to będzie recepta na całe życie...
pozdrawiam i życzę wyważonych decyzji ;)

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Na początek wykonać analizę składu ciała i okreslić gdzie jest największe otłuszczenie a następnie dobrać wspólnie z dietetykiem plan odchudzania.