Odchudzanie dla typu gruszki

Ważę 55-56 kg, mam 13 lat i 156-157cm, jestem dziewczyną i typową "gruszką". Ćwiczę 2 razy w tygodniu na wf. w szkole i dodatkowo w czwartki 3 godz. i w soboty 4 godz. chodzę na tańce. Probowałam już schudnąć wiele razy, ale nic nie skutkowało. Teraz spróbuję dietę (głodówkę) woda+cytryna. U mnie w rodzinie chyba nikt nie jest otyły, tylko trochę mama, ale to po ciąży, bo zawsze była drobniutka i chuda. Chciałabym schudnąc 10-15 kg w 1-2 miesiące. Błagam o szybką odpowiedź, bo nienawidzę swojego wyglądu, jak patrzę na te wszystkie chude dziewczyny. Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Witam!

Twoje BMI wynosi 22,76. Na siatce centylowej odpowiada to prawie 90 centylowi. Od 90 centyla rozpoznaje się nadwagę.
Nadmiar masy ciała może po części wynikać z intensywnych treningów, które doprowadzają do przyrostu tkanki mięśniowej, która jest cięższa, aniżeli tkanka tłuszczowa. Możesz też mieć "ciężką" budowę ciała. Redukcja masy rzędu 3-5 kg powinna być wystarczająca.

Osiągniesz ją, jeśli wyeliminujesz: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe, słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Pamiętaj także o UREGULOWANIU pór posiłków. Organizm, któremu dostarcza się energię o stałych porach - nie gromadzi zapasów w postaci tkanki tłuszczowej. Optymalna ilość to 4-5 posiłków dziennie, spożywanych co 3-4 godziny. Zdecydowanie odradzam głodówki! (zobacz: http://portal.abczdrowie.pl/glodowka-czy-warto).

Pozdrawiam