Odchudzanie - i co dalej?

Witam, jestem nastoletnią dziewczyną, mająca 16 lat. Już od półtora roku jestem na diecie. Ważę obecnie 45 kg przy 162 cm wzrostu. Z początku byłam pulchną dziewczyną - potwierdzały to opinie moich rówieśników. Schudłam ok. 11 kg w ciągu pół roku. Moja obecna masa ciała wacha się czasami o kilogram. Odbyłam wizyty lekarskie, po których lekarz zalecił wprowadzić dietę bogatoresztkową, ze względu na małe problemy (...). Aczkolwiek mam być nadal na diecie niskotłuszczowej. Moim teraźniejszym celem-problemem, z którym się odnoszę jest zmiana siebie na lepsze. Chciałabym przytyć, ponieważ nie mam za dużo ciala tam, gdzie chciałaby każda dziewczyna. Jednak obawiam się efektu jo-jo. Moje żywienie do tej pory polega na lekkim śniadaniu: muesli z owocami, obiedzie jednodaniowym (małe porcje), w którym przeważają warzywa na parze, czasem ryby, a także makarony pełnoziarniste. Kolacja do godz. 18, nie poźniej - miseczka płatków. W ostatni dzień tygodnia jadam solidniejsze obiady z dodatkiem mięsa. W ciągu dnia jadam owoce i piję dużo wody i herbat. Dziennie spożywam 1000 kcal. Jeżeli chodzi o ćwiczenia, staram się, aby były chociaż raz w tygodniu. W mojej rodzinie są osoby otyle. Proszę o porady, opinie, abym doszła do celu, unikając efektu jo-jo.
ponad rok temu

Czemu nie możemy schudnąć?

Mordercze treningi, rygorystyczna dieta, a waga ani drgnie? Wiele osób ma problem ze schudnięciem. Obejrzyj film i dowiedz się, co może być tego przyczyną.

Witam!

Odpowiedziałam już na Twoje pytanie: http://portal.abczdrowie.pl/pytania/chce-zakonczyc-diete-jak-to-zrobic.

Powinnaś dążyć do kaloryczności 2500 kcal. Osiągniesz to poprzez dodawanie do dziennej ilości kilokalorii 200 kcal co tydzień. Dodatkowo możesz lekko zwiększyć aktywność fizyczną. Nie odchudzaj się więcej. Twoja masa ciała jest zbyt mała.

Pozdrawiam

Dietetyk, autorka wielu tekstów dotyczących problematyki odchudzania i zdrowego żywienia.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty