Zapytaj lekarza

7 2 5 , 5 7 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Odchudzanie i dążenie do płaskiego brzucha

Witam Serdecznie :D Od listopada zaczęłam dietę (92 kg) Teraz mamy grudzień 14.12.13 i ważę 83 kg. Schudłam już ponad 10 kg. Bardzo Dobrze się czuję, kręcę na hula-hop od czasu do czasu, tańczę, i czasami biegam i niedługo będę miała rowerek stacjonarny więc zacznę na rowerku jeździć. Teraz przejdę do rzeczy: Ile powienienam jeszcze schudnąć? Moim marzeniem jest mieć płaski brzuch - więc jakie ćwiczenia powinnam robić. Czy hula hop wystarczy- żeby mieć płaski brzuch? Mam 170 cm wzrostu.
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Czy dieta cud istnieje?

Wiele osób, które chciałyby schudnąć, liczą, że w końcu trafią na cudowną dietę. Chcą zrzucić zbędne kilogramy bez zbędnego wysiłku. Czy to możliwe? Obejrzyj film i sprawdź.

Witam serdecznie i gratuluję spadku wagi. Najprostszy sposób wyliczenia swojej prawidłowej masy ciała to odjęcie od liczby wzrostu w cm wartości 100-110, czyli w Pani przypadku od 170 odejmujemy 100-110 i otrzymujemy prawidłowy przedział wagowy 60-70kg. Oczywiście, to jeszcze nam nic nie mówi. Dobrze byłoby zrobić sobie pomiary składu ciała na analizatorze u dietetyka, który stwierdzi jaką zawartość tłuszczu (także tłuszczu w okolicy brzucha) i mięśni ma Pani w organizmie. Bo czasem jest tak, że waga jest wyższa niż obliczona norma, ale zawartość tłuszczu w organizmie jest prawidłowa, bo osoba dużo ćwiczy i ma większą masę mięśniową. A czasem jest odwrotnie, masa ciała jest prawidłowa, ale zawartość tłuszczu w stosunku do mięśni jest zbyt duża i wtedy praca nad powrotem do zgrabnej sylwetki nie polega na zrzuceniu kilogramów, tylko na powrocie do prawidłowych proporcji tłuszczu i mięśni. W takich przypadkach wskazana jest już współpraca z dietetykiem, który odpowiednio dobierze jadłospis i będzie miał kontrolę nad wszystkimi parametrami ciała. Jeśli chodzi o ćwiczenia, z tego co widzę, jest Pani osobą aktywną i bardzo dobrze :-). Z tego też wnioskuję, że jest Pani zdrowa i nie ma przeciwwskazań do ćwiczeń. Z doświadczenia moich pacjentek mogę polecić treningi Ewy Chodakowskiej, bo wzmacniają i rzeźbią nie tylko brzuch, ale i całą sylwetkę. Ponieważ jestem również instruktorką fitness i hatha jogi polecam je również ze względu na prawidłowy opis wykonania każdego ćwiczenia. Przy prawidłowym wykonaniu, nie ma ryzyka zaszkodzenia ciału i kontuzji. A to w sporcie bardzo ważne - grunt by sobie nie zaszkodzić, tylko pomóc :-). Efekty na brzuchu i poprawę kondycji całego ciała widzę na wizytach w moim gabinecie. Pozdrawiam serdecznie i trzyma za Panią kciuki.

0

Witam,
Prawidłowo, sugerując się wskaźnikiem BMI nie powinna Pani ważyć więcej niż 72kg (górna granica normy, potem to już nadwaga)Ale trzeba pamiętać, że wskaźnik BMI nie jest najważniejszym przy odchudzaniu, a zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie. W tym celu powinna Pani udać się do dietetyka, lub na siłownię, gdzie będzie miała Pani możliwość zważenia się na specjalnej wadze, która określi poziom tkanki tłuszczowej i mięśniowej w organizmie. To na tej podstawie, może dopiero podjąć dobrą decyzję, czy 72kg to odpowiednia waga dla Pani.
Abstrahując można również ważyć 83kg i mieć odpowiedni poziom tkanki tłuszczowej w organizmie ;-)bo całą resztę będą stanowiły pięknie wymodelowane mięśnie - a BMI i tak wykaże nadwagę-więc to bardzo ogólne i proszę tym, się aż tak nie sugerować. Proszę korzystać z racjonalnej diety,jadać mniej, ale często i ćwiczyć. Życzę sukcesów ze swoimi zmaganiami ;-)

0

Witam,

Odpowiadając na pytanie ile powinna Pani jeszcze schudnąć - tyle aby się dobrze czuć w swoim ciele, a bardziej technicznie, patrząc na wszelkie wzory to idealną waga dla Pani to zakres 170-100-10% czyli około 63-65 kg. Na płaski brzuch na pewno ważne będą ćwiczenia lokalne własnym ciężarem ciała czyli np brzuszki, deska, skosy, itp. w połączeniu z treningiem aerobowym. Ważne jest też jaką dietę Pani stosuje, ale niestety nie podała Pani takich informacji. Mam nadzieję, że nie jest ona restrykcyjnym ograniczeniem kaloryczności.

Fizjoterapeuta i dietetyk. Absolwentka Krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy