Odchudzanie i napady bulimiczne

Jak może zareagować organizm..? Przez około 2 miesiące byłam na diecie 500 kcal, schudłam ok 14 kg. Czasami zdarzyły mi się napady bulimiczne, ale zawsze wszystko, albo większą część udało mi się zwymiotować. Jednak wczoraj zjadłam, ok 10 tyś kalorii. Dzisiaj nic nie jadłam jutro zjem 100-150 kcal, a potem znowu wrócę do swojej "normalnej" diety. Wiem, i jestem świadoma ,że niszę siebie, już znacznie zniszczyłam swój organizm. Czy przytyję po tym napadzie 1-4 kg? Więcej?

Po Pani wypowiedzi, można wnioskować, że ma Pani zaburzenia odżywania. Konieczna jest pomoc psychoterapeutyczna. Proszę dać sobie pomóc. Powodzenia!

Witam,
Dla Ciebie w tej chwili ogromne znaczenie ma, czy przytyjesz po tym napadzie...nie wiadomo jak zareaguje Twój organizm. Pij jak najwięcej wody -ona pomoże Ci oczyścić się i przyspieszy metabolizm.
W dłuższej perspektywie nie ma znaczenia, czy przytyjesz po tym napadzie, czy nie - jeśli nie zaczniesz się leczyć to wyniszczenia będą ogromne i nieodwracalne. Zdarte grzbiety dłoni to tylko wizualny defekt, ale paznokcie, włosy, zęby i kości oraz zaburzenia elektrolitowe oraz trawienne to już poważna sprawa. Bulimia jest trudna do wyleczenia, wymaga dobrej psychoterapii, zaangażowania pacjenta i niestety i tak trzeba czekać na efekty - nie przestaniesz wymiotować od razu. Jeśli jednak nie podejmiesz tej walki - stracisz bardzo dużo - zdrowie, znajomych oraz wiele możliwości, jakie daje Ci życie...ale to Twoje życie i Twój wybór.
Powodzenia