Odchudzanie przy lekach hormonalnych

Witam. Mam problem ze schudnięciem. Od 5 miesięcy odżywiam się zdrowo(jadam tylko warzywa, owoce, nabiał, zboża - wszystkie produkty jak najmniej przetworzone) i piję 1,5 l wody oraz zieloną herbatę. W tym czasie schudłam tylko 5 kg (z 68kg na 63kg przy wzroście 165) i moja waga stoi w miejscu. Mimo, że jem regularnie posiłki co 3h i 5 razy w tygodniu ćwiczę nie mogę więcej schudnąć. Przyjmuję leki hormonalne, ale wyniki tarczycy były w normie. Dlaczego nie mogę schudnąć więcej? Co robię źle?

Witam!
Jeżeli ćwiczy Pani intensywnie to tkanka tłuszczowa zamienia się w mięśnie, a one są cięższe niż tłuszcz. Proszę zredukować ćwiczenia do dwóch razy w tygodniu tymczasowo zanim waga nie zacznie spadać. Pozdrawiam

Witam,
Przyczyną zatrzymania wagi mogą być zbyt intensywne ćwiczenia fizyczne. Bardzo możliwe, że w Pani przypadku oprócz wzrastającej masy mięśniowej, zatrzymuje się tzw. woda metaboliczna. Zalecam, aby zmniejszyła Pani częstotliwość ćwiczeń do 3 razy w tygodniu.

Pozdrawiam,
Dietetyk
Karolina Bojarska

Kontakt:
kom. 790813949