Odchudzanie przy napadach głodu

Witam, mam 18 lat i od 4 roku życia choruję na MIZS. Jestem leczona Encortonem, Metotrexatem i Humirą., przez co bardzo przytyłam. Chciałabym zdrowo, ale skutecznie schudnąć tylko nie wiem jak to zrobić, gdy mam napady głodu... Z góry dziękuję za odpowiedź.

Katarzyna Ciuchta Dietetyk, Bielsk

Witam,

Leki które Pani stosuje, wpływaj znacząco na nienaturalne odczuwanie głodu. Przy odchudzaniu proszę kierować się zasadą zbilansowanych posiłków tj. pełnowartościowych węglowodanów, białek i tłuszczy nienasycony. Błonnik jako wypełniacz również powinien pomóc. Przy stosowaniu leków sterydowych, ważne jest włączenie regularnej aktywności fizycznej. Zahamuje ona również nadmierny apetyt. Jako przekąskę proszę wybierać warzywa, orzechy, niektóre owoce z mniejszą ilością fruktozy np.jabłka. Posiłki w Pani przypadku powinny być częste, ale niewielkie. Proszę całkowicie wyeliminować białe,przetworzone pieczywo i produkty,które mają wysoki indeks glikemiczny. Utrzymanie stałego poziomu cukru, pomoże Pani w uregulowaniu apetytu. Przyda się również silna wola :)

Pozdrawiam

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska