Odcięcie paliczka i paznokcia a rekonstrukcja palca

1,5 tygodnia temu zmiażdżyło i odcięło mi paliczek paznokcia palca wskazującego trochę ponad ostatnim stawem. Tak że stawy są wszystkie całe. Czy jest możliwa rekonstrukcja tego palca wraz z paznokciem? Na czym to polega? Ile mniej więcej to kosztuje? I ile mam czasu na zdecydowanie się na ten zabieg, żeby później nie było za późno? Bardzo proszę o odpowiedz.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ogólnie rzecz ujmując rekonstrukcja taka jet możliwa, jednak aby uzyskać odpowiedz na wszelkie nurtujące pytania proszę udać się do chirurga plastycznego.

Niestety jeśli została całkowicie zmiażdżona kość paliczka dalszego palca (i odcięta) mimo tego, że staw został zachowany to już nie ma możliwości rekonstrukcji tej części palca. Palec będzie krótszy, ale nie powinno stanowić to problemu natury funkcjonalnej, a jedynie być może estetycznej.