Odcinek szyjny kręgosłupa o wzniesionej fizjologicznej lordozie

Witam.Co znaczy;odcinek szyjny kregoslupa o wzniesionej fizjologicznej lordozie i zwężenie krążka międz-kręg.C6-C7Na wysokosci c6 c7 obecna jest podwiezadlowa okrezna pjm krążka miedzykregowego z modelowaniem worka oponowego i korzenii nerwowych C7.Dehydracja krazka miedzykregowego c6 c7 Rdzen szyjny o niezmienionej strukturze.To wynik RM,mam bóle głowy,drętwienie rąk i odczuwam wieczne zmęczenie a mam 57 lat.Czy jest szansa by rehabilitacja mi pomogła czy kwalifikuje mnie do operacji.Maria

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu wskazują na współistnienie patologii o charakterze zwyrodnieniowym oraz przeciążeniowym wynikających z nadmiernej eksploatacji kręgosłupa. Ucisk na struktury nerwowe w tym worek oponowy może powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe w kończynach dolnych lub nawet w wyższych partiach ciała. Najczęściej oprócz bólu pojawiają się drętwienia, zaburzenia czucia i parestezje. Konieczna jest w tym przypadku konsultacja z neurochirurgiem. Sama rehabilitacja może okazać się niewystarczająca, jednak o tym powinien zdecydować specjalista.