Odcinek tętnicy wypełnia się przez tętnicę łączącą przednią od strony lewej

witam Panie Doktorze. Tata miał badanie angio-TK tętnic wewnątrzczaszkowych: brak odcinka A1 t ętnicy przedniej mózgu prawej - odcinek A2 tej tętnicy wypełnia się przez tętnice łączącą przednią od strony lewej. Bardzo proszę o wyjaśnienie co to znaczy, czy można to leczyć itp. Dodam, że tata ma miażdzycę. Bardzo dziękuje

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Badanie wykazało, że prawidłowy obraz tętnic jest zaburzony. Nie oznacza to jednak, że jest to stan zagrożenia życia. Naczynia mózgowe mają ogromną zdolność do wytwarzania krążenia obecnego.

Lek. PaweĹ Baljon

Pytanie do neurologa a nie do kardiologa.
Pozdrawiam.
M. Muzolf