Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Odciski na stopach

Witam mam problem ze stopami a dokładnie... Tam gdzie znajduje się staw śródstopno-paliczkowy i (kość) trzeszczki przy paluchu i tam gdzie jest ścięgno mięśnia odwodziciela palca małego i mięśnia zgnicza krótkiego palca małego, (z obydwu stron z boków nie od dołu). Od obcisłych butów tak przypuszczam, mam bardzo twardy naskórek coś ala odciski, że muszę ścierać go i wydaje mnie się, że mam małe haluksy. Poza tym mam płaskostopie. Jest jakaś rada głów. na te zgrubioną skórę jak pozbyć tego :(
ponad rok temu

Niepokojące zmiany skórne

Zauważyłeś na swojej skórze zmiany, które cię niepokoją? Zastanawiasz się, co z tym zrobić? Obejrzyj nasz film i dowiedz się, co powinieneś zrobić w takiej sytuacji.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Polecam wymoczyć nogi w ciepłej wodzie z mydłem, usunąć zrogowaciałą skórę, osuszyć i nawilżyć. Tą czynność warto powtarzać 2-3 razy w tygodniu. Ważne jest także dobranie odpowiedniego obuwia. Dodatkowo polecam konsultację z ortopedą w celu korekcji wadu stopy.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam,
jeśli wady stopy są stałe i masa ciała duża to usunięcie nie wystarczy na długo. Na zgrubienia proponuję:
1
Ac. salicylici 40,0 !
Vaselini ad 100,0
MDS punktowo na zmiany na noc
2. rombalsam urea 30 % na noc
stosujemy naprzemiennie
inny sposób to usunięcie elektrokoagulacją lub laserem co2.
Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy