Odczuwanie bólu płuc

witam. Mam 18 lat, od dlugiego czasu odczuwam bol pluc. Nie przejmowalam sie tym ale od niedawna zaczelo mnie to zastanawiac.. Zawsze gdy odczuwalam bol to w okolicy calej klatki piersiowej. Ostatnio bol czuje po prawej stronie.odczuwam bol prawego pluca. Bol jest dosc silny, a ostatnio promieniowalo az do lopatki. Bol sie nasila gdy np podnosze rece. Zastanwiam sie co to takiego moze byc. Prosze o odpowiedziedz i z gory dziekuje.:)

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Ból o tej charakterystyce najczęściej ma podłoże nerwowo-mięśniowe. Sugeruję konsultację u internisty, który oceni podłoże bólu i włączy ewentualne leczenie.