Odczuwanie bólu po wymianie plomby w zębie

Witam! Miesiac temu wymienilam plombe w dolnej prawej osemce, pod nia byla prochnica, i po jakichs 2-3 tygodniachzaczlema odczuwac ten zab.... bolo mnie gdy mocno na niego naciskam, reaguje na zimno i promieniuje czas od czasu samoistnie, czasani tez w nocy...Prosze o porade i pomoc, gdyz jestem za granica i nie wiem co mam robic i co wlasciwie sie dzieje, gdyz przed wymiana wypelnienia nic mnie nie bolalo...

Witam!

Jeżeli mamy do czynienia z próchnicą głęboką, po założeniu "plomby" przez pewien czas możemy odczuwać lekki ból przy nagryzaniu. Jeżeli problem bólowy będzie się nasilał i "pulsował" to proszę udać się na wizytę do stomatologa.