Odczuwanie fizycznego bólu serca

Świat jest zły a ja sobie z tym nie radzę.Stwierdzenie banalne, ale potrafię płakać po usłyszeniu o kolejnym wypadku, czy morderstwie. Płaczę jak widzę bezdomnego, staruszka którego nie stać na leki, czy skulonego psa zimą. Teoretycznie dobrze, bo współczuje. Nie mam ochoty funkcjonować czy wychodzić z domu. Staram się nie oglądać wiadomości, ograniczać docierające do mnie informacje, ponieważ potrafią sprawić mi wręcz fizyczny ból w okolicach serca.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, takie objawy moga być wynikiem depresji i zalecałbym udanie sie do specjalisty psychiatrii celem konsultacji. Odpowiednia porada, terapia i lekarstwa moga jak najbardziej pomoc w Pani sytuacji. Pozdrawiam