Odczuwanie głębokiej depresji

Dzień dobry. Odczuwam głęboką depresje, przez co trace prace notorycznie, przygniata mnie otoczenie, straciłem kontakt z rodziną, boje sie przestrzeni wypelnionych ludzmi, tłumy mnie paralizują, uciekam od nich. Nie wychodze do ludzi. Chcialbym udac sie do zamknietego odzdzialu psychiatrycznego. Jak to dziala? Czy zostane przyjety z miejsca czy musze czekac miesiace/tygodnie. Potrzebuje natrychmiastowej pomocy. nie moge czekac.

Dzień dobry,

W każdej chwili może Pan udać się na izbę przyjęć do szpitala psychiatrycznego, gdzie lekarz oceni czy niezbędna jest hospitalizacja w tym momencie.
Inna możliwość - proszę udać się do Poradni Zdrowia Psychicznego, gdzie lekarz po osobistym zbadaniu, określi adekwatne leczenie, jak i jego formę (lecz.ambulatoryjne/szpitalne; farmakoterapia i/lub psychoterapia).

Witam Pana,
Czytając zapytanie przebija poczucie Pana cierpienia i chęć podjęcia zmian w życiu. Opisuje Pan jak duże straty poniósł Pan przez chorobę, która wpłynęła negatywnie na sferę zawodową a także społeczną, odcinając od innych ludzi. Wydaje się, że nadszedł moment, kiedy uświadomił Pan sobie potrzebę interwencji i podjęcia leczenia. Decyzja o przyjęciu na oddział zależy od lekarza, który przyjmuje w danej chwili w szpitalu psychiatrycznym i jego oceny stanu pacjenta. Niekiedy funkcjonują tzw. oddziały dzienne, gdzie pacjenci przychodzą codziennie i uczestniczą w terapii natomiast popołudnie i noc spędzają w swoich domach. O tym jaki rodzaj terapii będzie dla Pana najlepszy zadecyduje lekarz psychiatra, do którego proszę udać się na konsultację. Wybór miejsc, do których może się Pan zgłosić po pomoc jest szeroki: od wspomnianych oddziałów szpitalnych, a także poradnie zdrowia psychicznego po prywatne gabinety psychiatryczne. Proszę nie zwlekać z wizytą u lekarza, aby móc jak najszybciej powrócić do zdrowia.

Pozdrawiam serdecznie!
Aleksandra Karmazyn