Odczuwanie niepokoju i ciągłego napięcia

Mój problem polega na tym, że wciąż czuję się słabo, odczuwam niepokój, wmawiam sobie poważne choroby, czuję przez to ciągłe napięcie, często czuję uderzenia gorąca, serce szybciej mi bije i mam "nogi jak z waty" a do tego dziwne uczucie w głowie i czasem bardzo małe zawroty głowy i szum w prawym uchu. Przez to wszystko boję się życia, mam napady płaczu i cały czas się czymś martwię i myślę, że jestem na coś chora. Boję się wychodzić przez te objawy i straciłam chęć do życia. Co robić?

Witam,
w takiej sytuacji ważna jest interpretacja objawów, jak Pani pisze przez objawy boi się wychodzić z domu. Istnieje możliwość spojrzenia nie nie inaczej a przez to nawet ich zminimalizowania i pozbycia się niepokoju. Warto pomyśleć o psychoterapii to najskuteczniejszy sposób. Zrozumiałe są dla mnie Pani niepokoje, czasem istnieje także pewna dyspozycja z osobie, w jej biologii, mózgu do wystąpienia tego typu problemów jednak ważny jest także poznawczy aspekt tego typu problemów. Polecałabym psychoterapię, na prawdę pomaga na wielu wymiarach. Proszę szukać pomocy dla siebie i dla poprawy jakości swojego życia, zasługuje Pani na to! W razie dodatkowych pytań czy wątpliwości proszę o bezpośredni kontakt mailowy (adres na stronie gabinetu) może będę mogła pomoc znaleźć właściwą dla Pani pomoc. Pozdrawiam.