Odczuwanie niepokoju i niechęci do ludzi

Od bardzo dawna nie radzę sobie z sobą. Nie lubię ludzi, wszystkich odpycham, nienawidzę chodzić do szkoły. Przedtem zawsze kiedy wracałam to płakałam, teraz - już nawet nie jestem w stanie płakać. Tylko, że najbardziej przerażające jest to, że mam myśli samobójcze, a poza tym to czasem sie tnę. Ostatnio też czuje taki lęk niepokój i mam wrażenie że mam chwilami mam przyśpieszone bicie serca. Ale to wszystko przez to jak wiele przeszłam (Najbardziej chciałabym pójść do psychiatryka, co zrobić?)

Dzień dobry,

Proszę udać się do lekarza psychiatry ORAZ psychoterapeuty, którzy wyłącznie w kontakcie osobistym mogą zaproponować odpowiednią formę jak i metodę leczenia.

Szanowna Pani, na szpital psychiatryczny zawsze jest czas, ale ja zacząłbym od psychoterapii. Objawy, o których Pani pisze, jak najbardziej mają charakter psychosomatyczny i powstawają na tle zaburzeń lękowych. Co do dziwnego ucisku w klatce piersiowej, przyspieszonego bicia serca, wrażenia duszenia się to prawdopodobnie wiąże się ono z zaburzonym wzorcem oddechowym. Najskuteczniejszą metodą leczenia jest tutaj psychoterapia, a nie leki. Najlepiej udać się do terapeuty, który ma doświadczenie w psychosomatoterapii (metody pracy z ciałem, pracy z oddechem). Zachęcam Panią do zapoznania się z podejściem Metasystemowym na stronie: www.pocieszka.pl , gdzie znajdzie Pani również adresy specjalistów w Warszawie.

Polecam również artykuł:
http://psychoterapia.natemat.pl/127565,jak-wybrac-dobrego-psychoterapeute

Pozdrawiam,

Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej

Proszę jak najszybciej zglosic się do psychoterapeuty i podjąc z nim współpracę bez niej Pani stan prawdopodobnie nie poprawi się samoistnie, a im dłużej będzie Pani zwlekac tym objawy mogą się nasilać. Pozdrawiam