Odczuwanie stresu w kontaktach z ludźmi

Moj kolega Dawid lat 28 ciągle ma leki i ciagle się stresuje. Jak znajduje się wśród ludzi to ciągle się stresuje. Był u psychologa, stwierdził ze to nie jest choroba, uwidacznia się na poziomie 15% . Jak mogę mu pomoc?

Mgr Anna Rossa Psycholog, Katowice

To nie choroba, ale psycholodzy nie są od chorób, tylko od emocji, a lęk to emocja.:-)
Pani niewiele zrobi, jeśli on sam sobie nie chce pomóc. Proponuję zachowywać się przy nim po prostu normalnie, nie pocieszać go nadmiernie, ani nie dopytywać jak się czuje. Im normalniej będzie traktowany, tym jemu będzie łatwiej się normalnie poczuć.