Odczytanie wyniku badania rezonansu magnetycznego kręgosłupa
Witam, czy mogłabym prosić o pomoc w odczytaniu wyniku badania rezonansu magnetycznego L/S? Spłycona fizjologiczna lordoza lędźwiowa. Obniżenie wysokości i cechy odwodnienia krązka międzykręgowego L5-S1. Szerokopodstawna niewielka wypuklina krążka L4-L5 modeluje worek oponowy. Centralna przepuklina krążka L5-S1 o wym. 4,2mm, skierowana ku dołowi modeluje worek oponowy, modeluje korzenie nerwowe w spłyconych zachyłkach bocznych oraz nieznacznie wpływa otwory międzykręgowe. Proszę o pomoc.

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opisywane w badaniu zmiany mają dwojaki charakter. Jest to wynik zarówno choroby zwyrodnieniowej jak i zmian przeciążeniowych. Mogą one powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe, tj parestezje, drętwienia, ból, ucisk kończyn itp. W tej sytuacji warto zgłosić się do neurochirurga. Prawdopodobnie konieczny jest zabieg operacyjny, choć w pierwszej kolejności można wdrożyć rehabilitację.