Oddanie jednorazowego luźnego stolca po zażyciu tabletki antykoncepcyjnej

I jeszcze mam jedno pytanie tak na zaś bo nie wiem jak to jest gdy np biorę tabletki o 19 a czasami zdarzy się tak, że 2h po odda się jednorazowo luźniejszy stolec? Czy to też obniża skuteczność? Bo wiem że zwykły nie obniża...Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi i uspokojenie mnie jak postępować.

Małgorzata Panek

Luźne stolce oznaczają zmniejszone wchłanianie substancji z przewodu pokarmowego. Dzieje się tak przy biegunce. Tabletki antykoncepcyjne wchłaniają się w około 1,5-2h od przyjęcia. Ciężko ocenić, jaka ilość leku uległa u Pani wchłonięciu.
Proszę o fakcie występowania luźnych stolców poinformować ginekologa.
Pozdrawiam.