Odejście chłopaka po poinformowaniu go o ciąży

Witam. Mój problem polega na tym ze jestem w ciąży, chłopak zostawił mnie z tym sama i nalegał na usunięcie. Nie zrobiłam tego i mnie znienawidzil i przestał się odzywac. Nie wiem co mam zrobić żeby choć ze mną porozmawial. Nadal go kocham ale czuje ze popadam w depresję. Nie mogę jeść i spać bo ciągle myślę co mam zrobić żeby chociaż mnie wysłuchał

Szanowna Pani,

bardzo ważne jest aby w okresie ciąży kobieta otrzymywała wsparcie i opiekę. Być może inna osoba mogłaby porozmawiać z Pani chłopakiem i uświadomić go o jego ważnej roli w całej sytuacji.

Jeżeli chodzi o Pani problemy natury psychicznej i emocjonalnej, najlepiej udać się do psychologa lub psychoterapeuty i opowiedzieć dokładnie o swoim stanie. Umożliwi to Pani uzyskanie odpowiedniej i skutecznej pomocy.

Pozdrawiam serdecznie
dr Marta Melka-Roszczyk

Bardzo Pani gratuluję, że obroniła Pani życie swojego dziecka. To wspaniała dojrzała decyzja. Współczuję rozstania z chłopakiem. Może jeszcze "dorośnie". Czasem warto dać komuś "czas" na akceptację sytuacji. Rozumiem, że to Panią dużo kosztuje, ponieważ należy się Pani opieka ojca dziecka.
Zachęcam do troski o siebie, o dziecko. Pani stan emocjonalny kształtuje przyszłą emocjonalność dziecka :) Może jest szansa na wsparcie kogoś z rodziny lub znajomych?
Serdecznie Panią pozdrawiam i życzę dobrego obrotu spraw.
Łucja

Witam,

Ciąża jest wyjątkowym czasem w życiu kobiety, w którym potrzebuje przestrzeni dla siebie oraz wsparcia bliskich osób.
Warto aby Pani zadbała o siebie, rozumiem że opuszczenie przez ojca dziecka jest dla Pani bardzo trudnym i przykrym doświadczeniem, lecz jest to też czas, dzięki któremu będzie Pani mogła się zastanowić czego Pani potrzebuje i chce, także w związku. Nikogo do miłości nie da się zmusić, są takie przypadki że jest potrzebny czas, aby druga strona przyjrzała się sytuacji z innej perspektywy.