Odklejenie drutu retencyjnego podczas leczenie ortodontycznego

Witam. 5 lat temu zakończyłam leczenie ortodontyczne. Miałam założone drut retencyjny( góra i dół). Wczoraj odkleil mi się drut dolny z 4 zabow( ten drut odklejal się co kilka miesięcy). Jako ze wizytę u ortodonty wyznaczono mi za miesiac( urlop) kazano mi go samodzielnie odkleic( ranił mi język). Moje pytanie - czy żeby po takim okresie (miesiąc ) mogą się poprzesuwac? Czy powinnam udać się do innego ortodonty.?

Witam.Dolne zeby niezaleznie od tego czy bylo leczenie ortodontyczne czy nie, z czasem sie krzywia/stloczenie/.Jezeli chcemy temu zapobiec,musimy miec retejnier caly czas.Pozdrawiam.

Dzień dobry Pani, retencja po leczeniu ortodontycznym powinna być dożywotnia, ale jeżeli leczenie było zakończone
z sukcesem, to wcale zęby nie muszą się krzywić.
Pięć lat od zakończenia leczenia to wystarczająco długi okres, aby wynik leczenia był stabilny więc jeżeli po odklejeniu się drucika nic z zębami się nie stało, to proszę być spokojną
i podziękować lekarzowi za doskonały wynik leczenia.
Pozdrawiam :)