Odklejenie się rogów plastrów antykoncepcyjnych a skuteczność

Witam. Choruję na PCOS. Od 4 lat biorę tabletki anty., musiałam zmienić je na plastry na 4 m-ce. Pierwszy plaster przykleiłam zgodnie z ulotką w 1szym dniu krwawienia, ale miałam problem z jego zmarszczeniem się. W 7 dc współżyłam z chłopakiem, dodatkowo zabezpieczyliśmy się prezerwatywą, która niestety zsunęła się. Kolejne plastry trzymały się bez problemu, jedynie ich brzegi były zabrudzone. Obecnie mam tygodniową przerwę i czekam na krwawienie. Czy jest możliwość, iż zaszłam w ciążę?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli odklejenie było nieznaczne nie ma powodów do obaw.