Odklejenie się stabilizatora aparatu ortodontycznego

miałam założony aparat ortodontyczny góra dól . Zdjęty został 4 lata temu, miałam założony taki pałaczek stabilizator na dół . Obecnie odkleił sie mam wrazenie iz coś tam żle z zębami co robić , wiem że do ortodonty ale co mnie czeka.

Pozdrawiam Izabela Sokólska.

Jeśli dochodzi do oderwania retainera należy niezwłocznie zglosic sie do lekarza prowadzacego wczesniej leczenie poniewaz moze dojsc do nawrotu wady. Nie jest to bolesny zabieg..trzeba oczyscic zeby i przykleic go na nowo.

O tym zdecyduje ortodonta. To zależy na jak dlugo stabilizator był załozony kiedy odkleił sie, czy zęby zdążyły przemieścic się . Radze nie zwlekać , szybko umówić się na wizytę.