Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 1 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Odklejona kosmówka

Witam!
Mam bardzo nurtujący problem. Jestem w 7 tyg ciąży, jest to moja 2 ciąża. W pierwszej miałam martwy płód:( Otóż we wtorek poszłam do lekarza, bo bardzo bolał mnie brzuch, krzyż i jajniki kluły na zmianę. Lekarz po zrobieniu usg stwierdził, że mam odklejoną kosmówkę:( Wypisał mi skierowanie do szpitala. Tam po zrobieniu dopochwowego usg lekarz napisał tak: "Uwidoczniono trzon ciężarnej macicy z pech. ciążowym z echem żywego zarodka. GS 19,5=6.1 tyg.CRL 5,0=6,2 tyg. Uwidoczniono pech. żółtkowy 4.1 mm ASP plus miarowe 107/min. W górnym biegunie kosmówki heterogenne pole dl.10,6 mm mogące odpowiadać krwiakowi pozakosmowkowemu. Przydatki bez zmian".

Nie mam żadnego krwawienia ani plamienia, biorę **** (lek podtrzymujący ciążę) 2 razy dziennie. Bardzo proszę o odpowiedź, czy jest to coś poważnego i czy donoszę ciążę!

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Parenting.pl

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Witam!
Nie odpowiem Pani jednoznacznie na pytanie, czy donosi Pani ciążę. Mogę natomiast powiedzieć, że krwiaki pozakosmówkowe, wykryte w pierwszym trymestrze, są częstym zjawiskiem towarzyszącym wczesnej ciąży (występują nawet w 25% przypadków) i często ulegają z czasem wchłonięciu. Istnieje jednak zwiększone ryzyko poronienia.
Dobrym rokowniczo czynnikiem jest w Pani przypadku nieobecność krwawienia. Radzę oszczędzać się (nie dźwigać, nie przemęczać) i za kilka tygodni powtórzyć badanie USG.
Pozdrawiam serdecznie!

Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy