Odnawiająca się afta i pleśniawki

Witam.Od dłuższego czasu pojawia mi się tylko jedna afta w jamie ustnej na dolnej wardze.Nie wiem jaka może być tego przyczyna,odnawia się ona ciągle,praktycznie w każdym tygodniu.Do tego boli,odczuwam dyskomfort przy jedzeniu,piciu.Mam tylko ją jedną i zawsze w tym samym miejscu.Stosuję płukanki z szałwii i dezaftan,ale nie pomaga. Oprócz tego mam jeszcze w buzi chyba pleśniawki nie wiem taki schodzący naskórek jak po mleku. Co mam robić? Dziękuję.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tej sytuacji warto skonsultować się bezpośrednio z lekarzem, który będzie mógł ocenić stan śluzówki. Może jest to wynik grzybicy jamy istnej ?