Odparzenia pod piersiami po udarze

Witam,opiekuję się mamą,która ma 82lata,jest osobą leżącą po udarze,zrobiły jej się bardzo duże odparzenia pod piersiami,przemywam często i smaruję sudokremem,ale nic nie pomaga,robią się rany ,krwawi i jest bardzo czerwone,proszę mi pomóc bo nie wim co mam jużrobić!!!!!!!!!!!!

Niestety odleżyny, owrzodzenia i tego typu odparzenia to częsty problem u pacjentów leżących, związany z ich unieruchomieniem. Jeżeli mimo takich substancji jak sudocrem, odparzenia nadal się utrzymują, i mają taki jak pani opisuje krwawiący charakter, proponowałbym kontakt z chirurgem, aby obejrzał rany i wziął pod uwagę wszystkie możliwości leczenia. W miarę możliwości wskazana byłaby zmiana ułożenia chorej - wtedy piersi nie są cały czas ułożone w ten sam sposób i mechanicznie nieco mniej podrażniają już występujące odparzenia.