Odpowiednia dieta dla 19-latki przy wzroście 174 cm

Mam 19l i 3tyg. temu zaczęłam stosować dietę. Wcześniej jadłam dosyć dużo,mam 174 cm, przed dietą moja waga wahała się od 67-70kg. Niestety dietę 1000kcal stosowałam dotąd niemądrze- dziennie przyjmowałam ok 950 kcal plus 40min ćwiczeń. Teraz mam problem, bo nadchodzą święta i wiem, ze trudno będzie mi odmówić sobie tych potraw, a panicznie boję się powrotu do ,,starej" wagi, czy nawet przybrania jeszcze więcej niż wcześniej..Co zrobić, by móc sobie pofolgować przez te kilka dni bez efektu jojo?

Szanowna Pani,

diety poniżej 1200 kcal zawsze prowadzą do efektu jo-jo. Nie są polecane. W pani przypadku 1500-1600 kcal powinno być optymalne. Nie musi Pani rezygnować ze wszystkich potraw, które znajdą się na świątecznym stole. Wszelkie ryby, jeśli nie będą smażone są jak najbardziej wskazane w zdrowej diecie, podobnie barszcz czerwony z uszkami, czy pierogi z kapustą i grzybami (bądź inne). Cały sekret polega na tym, żeby wszystkiego próbować po troszeczku, ciasta upiec samemu w domu z dodatkiem np. daktyli czy bardzo dojrzałych babanów zamiast cukru a po świątecznym obiedzie wybrać się na spacer a nie przed telewizor. Internet jest pełny zdrowych świątecznych przepisów.

Serdecznie pozdrawiam,
Justyna Luty
Dietetyk kliniczny
[url=http://www.justynaluty.pl/]http://www.justynaluty.pl/[/url]

Witam,

zacznę od tego że nie powinn aPani stosować diety 1000kcal! Po tego typu dietach najczęściej jest efekt jo-jo, ponieważ są zbyt niskokaloryczne. Jeszcze do świąt prosze stopniowo zwiększac kaloryczności posiłków. Ważne aby podwyzszyc energetyczośc diety małymi krokami a nie gwałtownie. Na święta proszę ejdnak zachowac umiar i sporo się ruszać.
Przestrzegam przed rygorystycznymi dietami. Do nieczego dobrego nie prowadzą.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk