Odpowiednia waga dla 8,5-letniego dziecka

witam, mam 8,5 letniego syna jego wzrost 14cm i waga 40kg, w ostatnich trzech miesiącach znacznie przytył, czy taka waga dziecka w jego wieku to norma???

Milena Lubowicz

Wagę dziecka należy odnieść do siatek centylowych. Pani dziecko jeżeli chodzi o wzrost i wagę umiejscawia się powyżej 90 centyla, co jest szeroką normą. Natomiast zawsze warto pamiętać o zdrowej diecie, unikaniu słodyczy i słonych przekąsek oraz o aktywności fizycznej.
Pozdrawiam