Odpowiednie szczepienia dla dziecka z alergią i AZS

Bardzo bym prosiła o podpowiedz odnośnie szczepionek w Irlandii-Vaccinated to protect against Measles, Mumps and Rubella (MMR)-Vaccinated to protect against Diphtheria, Polio Tetanus and Whooping Cough (4in1) moje dziecko jest alergikiem i ma AZS a nie mam zaufania ot tutejszej służby zdrowia i nie wiem czy mam wyrazić zgodę na te szczepienia w szkole u dziecka.Z uszanowaniem Małgorzata / email: malgorzatasujewicz@onet.eu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wiele stanów i chorób powszechnie uznawanych za przeszkody w wykonaniu szczepienia w rzeczywistości nie stanowi takich przeciwwskazań. Należą do nich: min AZS oraz alergia.