Odruchy wymiotne przy flegmie po antybiotykoterapii

Witam mam jedno pytanie własnie kończę dziś brać antybiotyki a choroba do końca nie przeszła został tylko kaszel ale to było głównym problem kaszel najczęściej występuje w nocy i jest długi to tego na końcu kaszla wydzielam flegme albo mam odruchy wymiotne nie wiem czy jakis inhalator by mi sie nie przydał ??

Milena Lubowicz

Kaszel może przez jakiś czas jeszcze się utrzymywać jako wyraz nadwrażliwości oskrzeli po infekcji, natomiast stopniowo powinno go być coraz mniej. Inhalacje z soli fizjologicznej jak najbardziej pomogą wydzieliną rozluźnić.
Pozdrawiam