Odrzucenie partnera po zdradzie

Jaką podjąć decyzje? Mam 28 lat od 18 roku życia spotykałam się z pewnym chłopakiem, który niestety mnie zdradził i zostawił,, teraz, mijają już 3 lata, on chce wrócić,mówi ,że kocha, dba o mnie, tylko, ze ja już jestem w związku, co prawda nie jestem w pełni szczęsliwa, bo mój obecny partner ma dziecko z poprzedniego związku i jego rodzice mnie nie akceptują i prawdopodobnie nigdy nie będą. Dziecko i byłą kobietę akceptują. Boje się zostawić obecnego partnera, boje się być sama.co robic?

Witam, rzeczywiście jest Pani w trudnej sytuacji, uważam, że w zaistniałej sytuacji na pierwszym miejscu warto postawić uczucie, proszę odpowiedzieć sobie na pytanie którego z nich tak naprawdę Pani kocha i z tym mężczyzną budować relację.Pozdrawiam

Dzień dobry,
Aby podjąć tą trudną decyzję, najlepiej odpowiedzieć sobie na pytanie, co Pani czuje do obu partnerów - byłego i obecnego. Co podpowiada Pani serce?
Jeśli da Pani szansę byłemu partnerowi, warto zastanowić się, czy jest Pani w stanie mu wybaczyć, zapomnieć o cierpieniu, które Pani zadał i zacząć wszystko od nowa.
Jeśli zdecyduje się Pani zostać w obecnym związku, myślę, że warto popracować nad relacjami rodzinnymi. Może niepotrzebnie Pani zakłada, że jego rodzice NIGDY Pani nie zaakceptują (przecież nie potrafimy w sposób pewny przewidzieć przyszłości). Rodzice partnera prawdopodobnie bardzo przeżyli jego rozstanie z poprzednią partnerką, może jeszcze się z tym nie pogodzili. Najlepiej dać im czas. Ostatecznie najważniejsze powinno być dla nich dobro syna, jeśli zobaczą, że jest z Panią szczęśliwy, jest szansa, że w końcu się do Pani przekonają.
Niezależnie od Pani decyzji, najważniejsze, aby była ona podjęta na podstawie szczerego uczucia do partnera, którego Pani wybierze. Na razie wydaje mi się, że próbuje Pani podjąć decyzję na podstawie strachu - aby uniknąć tego czego się Pani obawia, np. samotności.

pozdrawiam serdecznie
Agnieszka Erbel

Witam, rozumiem, że znalazła się Pani w takiej sytuacji, gdzie jeden związek Pani nie daje tego czego Pani potrzebuje a związek poprzedni zakończył się zdradą i porzuceniem. Być może to taki moment w życiu, w którym potrzebuje się Pani zastanowić co dla Pani jest ważne, czego Pani oczekuje w życiu, jakiego Pani potrzebuje życia i partnera życiowego. Może to nie kwestia wyboru pomiędzy poprzednim i obecnym partnerem?! Może warto się przyjrzeć temu czego Pani potrzebuje i to jest właśnie to w pytanie...
Pozdrawiam

Witaj serdecznie. Z mojego punktu widzenia wygląda to następująco. Walczysz pomiędzy uczuciem a logiką. Uczucie podpowiada CI aby wrócić a logika, że sytuacja może powrócić. 3 lata to dość sporo. Niestety nikt nie pomoże podjąć Ci tej decyzji.

Pozdrawiam serdecznie i życzę udanego kroku ;)
http://psychopedagog.eu