Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 8 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Odsłonięte szyjki zębowe i nadwrażliwość u 25-latka

W przeszłości zbyt często i mocno szorowałem zęby, co przyczyniło się do odsłonięcia szyjek i ich nadwrażliwości. Periodontolog stwierdził że straty w przyzębiu nie wymagają zabiegu chirurgicznego. Zalecona przez niego metoda ROLL nie dość że nie czyści dokładnie, dodatkowo podrażnia dziąsła i sprawia że przez kilka godzin odczuwam ich ból. Próbowałem szczoteczek różnej twardości. Zęby mam oczyszczone w gabinecie. Zastanawiam się nad szczoteczką soniczną. Czy jest wyjście z tej sytuacji ?
MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na afty

Szczoteczka soniczna będzie idealnym rozwiązaniem do codziennej higieny. Dziąsła nie mogą boleć po szczotkowaniu, może jest cały czas stan zapalny spowodowany złogami kamienia poddziąsłowego które trzeba usunąć. Proszę udać się na konsultację do innego specjalisty.

Stomatolog i członek prestiżowych organizacji stomatologicznych.
0

Dzień dobry

Jeżeli szczotka ręczna to w Pana przypadku koniecznie miękka i pasta o niskim wskaźniku rds (wskaźnik ścieralności) takimi pastami są min Elmex. Nie mam za dużych doświadczeń ze szczotkami sonicznymi - wiem że maja swoich entuzjastów nie tylko w gronie sprzedających - przestrzegałabym tylko przed "podrabiającymi" oryginał produktami.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy