Odstające żebra u 14-miesięcznej córki

Witam.. moja coreczka ma 14mc. Mieszkam w Uk i tutaj powiedzieli by nie podawac regularnie wit D bo jesli dziecko ma sztuczne mleko to wystarczy to co jest zawarte w mleku. Zauwazylam ze żebra jakos bardziej odstaja niz normalnie.. i nie wiem czy to jej urok czy cos nie tak. Jedna znajoma mowi ze jesli ma lekki brzusio i odstajace żeberka ze moze to byc krzywica... czy powinnam sie tym martwic? Dziekuje xxx

Małgorzata Panek

Jeśli dziecko jest karmione mlekiem modyfikowanym zawierającym wit.D , to nie ma konieczności podawania dodatkowo tej witaminy dziecku. Jeśli niepokoi Panią wygląd dziecka, proszę pokazać je lekarzowi pediatrze. Bez zobaczenia malucha, nie mogę określić czy są jakieś nieprawidłowości.
Pozdrawiam

Witam. Mieszanki mleczne zawierają już witaminę D w związku z czym nie ma potrzeby dodatkowej suplementacji. Mało prawdopodobne jest aby opisane objawy były wynikiem krzywicy jeśli jednak stanowią powód do niepokoju proszę skonsultować się z pediatrą który będzie miał możliwość przeprowadzenia badania dziecka.