Odstawienie amfetaminy a wybuchy złości

Witam, mój chłopak od lat młodzieńczych co jakiś czas zażywa Amfetaminę. Od jakiegoś czasu przestał brać, mniej więcej z 3 miesiące już nie bierze. Zauważyłam zmiany psychiczne takie,że np. siedzimy w pokoju jest spokojny a po chwili wybucha złością i krzykiem czemu czegoś w domu nie zrobiłam chociaż cały dom posprzątany.Umie poniżyć człowieka niby żartem ale rani. Odbija się to na mojej psychice, nie uważam się za ładną. Co mam zrobić żeby nie uznał że jestem wariatka że ma się leczyć?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Objawy odstawienia jak i samo zażywanie narkotyku może przebiegać z wieloma skutkami ubocznymi, od przygnębienia i apatii do drażliwości i napadów złości. Z pewnością pomoc może okazać się trudna ze względu na brak chęci jej przyjęcia. Warto skorzystać z pomocy specjalisty, jednak początkowo trzeba przygotowac na to Pani partnera poprzez wielokrotne rozmowy.

Witam,
u osób zażywających narkotyki chwiejność i niestabilność emocjonalna pojawia się niezwykle często. Warto namówić chłopaka aby skonsultował swoje problemy z terapeutą, który oceni czy jego sytuacja jest już bezpieczna i opanowana. Amfetamina jest niezwykle silnym i uzależniającym narkotykiem, który trudno jest jednak odstawić.
Pozdrawiam serdecznie
Marta Melka-Roszczyk

Witam,
w przypadku kiedy czuje się Pani bezsilna, a kocha Pani partnera, warto jest porozmawiać z innymi ważnymi dla niego osobami, którymi mogą być np. członkowie jego rodziny. Być może im uda się wpłynąć na jego decyzję o kontakcie ze specjalistą. Nie sądzę żeby Pani sama była w stanie ustabilizować jego sytuację psychiczną. Ponadto może okazać się to dla Pani samej zbyt trudne i obciążające.
Pozdrawiam serdecznie
Marta Melka-Roszczyk