Odstawienie antybiotyku przed terminem

Spotkalam sie wiele razy z tym, ze ludzie mowia, ze odstawienie antybiotyku przed terminem, w ktorym lekarz kazal zaprzestac go brac (zalozmy odstawienie go po 3 dniach, gdzie mialo sie go brac 7) jest niebezpieczne dla organizmu? Chcialabym wiedziec, zastanawia mnie czy to nie mit. Z gory dziekuje i pozdrawiam

Dodatkowo dochodzi do tzw. oporności bakterii - po pewnym czasie antybiotyi już nie działają na bakterie.