Odstawienie antykoncepcji na unormowanie cyklu

krwawienia podczas brania antykoncepcji a ochrona przed ciążą od 6 miesięcy brałam najpierw microgynon21 potem rigewidon i przez cały ten okres dochodziło do krwawień w środku cyklów czy ochrona przed ciążą była zachowana ? dodam ze lekarz kazał odstawić tabletki na jeden cykl zęby się unormowało ale nie dostałam krwawienia czekam już 2 tygodnie i nic odczuwaj jakby skurcze i ból pleców
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Sytuacja gdy podczas stosowania antykoncepcji pojawiają się krwawienia śródcykliczne oraz fakt braku okresu po odstawieniu tabletek mogą występować jako efekty uboczne antykoncepcji. Warto wykonać badania hormonalne. Polecam wizytę u ginekologa.