Odstawienie Benzodiazepiny

Witam serdecznie.Jestem 56 letnia kobieta, od czerwca 2013 r. odstawiono mi benzodiazepine ktora zazywalam od 16 lat.Zaczelam czuc sie sie nieco lepeij juz , cieszylam sie ze wracam do zdrowia choc na betablokerze a wieczorem na antydepresancie .I cios - rodzinny dramat, trauma , ja musze miec operacje konizacji szyjki macicy..ale nie spie , nie jem , nie czuje smaku, nudnosci i odruch wymiotny, panika , strach , chudne , zbladlam,glos mi milknie, trzese sie.Jak mnie zoperuja , jak dam rade ?

Powrót do benzodiazepiny jedynie spotęguje Pani problemy. Proszę spróbować przestać patrzeć na swoje reakcje jedynie poprzez pryzmat farmakoterapii, proszę nie redukować siebie jedynie do osoby przyjmującej lekarstwa. Niezbędne w tej sytuacji jest uruchomienie samemu lub we współpracy z psychoterapeutą, psychologiem, psychiattrą naturalnych mechanizmów obronnych, które pozwalają zredukować lęk, podjąć walkę o zdrowie z nadzieją na wyleczenie. Konizacja szyjki macicy nie jest raczej informacją o nieuleczalnej postaci choroby nowotworowej, a wręcz informacją, że lekarz spodziewa się usunąć miejscowo zmieniony odcinek szyjki macicy co w 90proc. przypadków daje pełne wyleczenie. Ważne jest zracjonalizowanie sytuacji. W temacie leków, Pani prowadzący psychiatra ma mnóstwo możliwości zredukowania lęku lekarstwami pozbawionymi potencjału uzależniającego poprzez zwiększenie dawki leku p.depresyjnego, dołożenie dodatkowej substancji leczącej lub zmiany leku podstawowego na inny preparat.