Odstawienie leków na zaburzenia lękowe a złe samopoczucie po spożyciu alkoholu

Przez 4 l. brałam Parogen i Spamilan na zaburzenia lękowe. W okresie brania leków piłam alkohol i nie czułam się źle na drugi dzień. Jakiś czas po odstawieniu leków kac zaczął stawać się nie do zniesienia. Wpadam w depresję, splątanie, męczą mnie natrętne myśli, mam problemy z wykonywaniem zwykłych czynności i prowadzeniem rozmowy. Czy to może się przerodzić w coś długotrwałego i niebezpiecznego dla organizmu? Czy może mieć to związek z odstawieniem tych leków?

Witam Panią,

Opisywane przez Panią objawy mogą łączyć sięz nawrotem objawów zaburzeń lękowych. Warto zgłosić się na konsultację do psychiatry w celu diagnozy i podjęcia leczenia. Jesli nigdy wcześniej nei proponowano Pani psychoterapii, warto omówić z lekarzem wskazania do podjęcia takiej formy leczenia (obok lub zamiast farmakoterapii). Nasilenie oraz uwarunkowania obecnych u Pani objawów powinien ocenić specjalista psychiatra.

Pozdrawiam!