Odstawienie leku Salbutamol przed zabiegiem spirometrii

25 go pazdziernika mam miec robiona spirometrie . Obecnie 3 x na dobe uzywam salbutamolu wziewy 2x .Czy 3 dni przed tym badaniem musze juz odstawic salbutamol ,czy wystarczy jak nie bede dobe przed uzywala ?

Jeżeli ma Pani duszności i nie może funkcjonować bez leku rozkurczowego,nie odstawia Pani Salbutamolu przed badaniem.Ale dlaczego przyjmuje Pani 3xna dobę ten lek?Przy prawidłowym leczeniu astmatycy nie wymagają tak częstego podawania leku rozkurczowego.