Odstawienie plastrów antykoncepcyjnych a planowanie ciąży

Dzień Dobry ,mam pytanie :Stosuje plastry antykoncepcyjne od 3 miesięcy,wcześniej nie stosowałam żadnej antykoncepcji hormonalnej.Postanowiłam wraz z mężem starć się o dziecko czy musimy odczekać jakiś czas aż zaczniemy się starać czy możemy zacząć od razu po dostawieniu . Bardzo proszę o odpowiedz na moje pytanie.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, starania o dziecko mogą Państwo rozpocząć w następnym cyklu po odstawieniu antykoncepcji. Pozdrawiam.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Czas powrotu do regularnych cyklów po stosowaniu antykoncepcji hormonalnej jest różny u każdej kobiety. Myślę, że warto ocenić czy Pani cykle są regularne oraz skonsultować się z lekarzem ginekologiem czy niewymagane jest u Pani oznaczenie poziomu progesteronu w drugiej fazie cyklu.