Odsznurowanie rogu potylicznego u 7-letniego dziecka
Witam moja 7 letnia córka u której lekarz okulista wykrył oczopląs dał skierowanie na tk głowy wynik był ok tylko pani neurolog dała jeszcze skierowanie na rezonans magnetyczny ponieważ po obejrzeniu zdjęć podejrzewa odsznurowanie rogu potylicznego twierdząc że zdjęcia są nie wyrażne dlatego chce mieć pewność .... co to jest??? strasznie się martwie tym bardziej że takie są kolejki na to badanie..
ponad rok temu
Rozwój intelektualny dziecka autystycznego
Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rozwoju intelektualnym dziecka z autyzmem.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Odsznurowanie rogów potylcznych to sytuacja, w której charakterystyczna jest postępująca neurodegeneracja i zaburzenia tkanki łącznej. Najważniejsze jednak czy dziecko wykazuje jakiekolwiek niepokojące objawy neurologiczne. Prawdopodobnie lekarz chce wykluczyć wszelkie możliwe nieprawidlowości.
Wynik TK był prawidłowy, wynik MRI rezonansu rozumiem, że też opisany jako prawidłowy.
Niewielka asymetria komór bocznych i ich "rogów" czyli części bocznych, zwykle nie ma znaczenia, jest wrodzoną odmianą anatomiczną ,
Jakie dolegliwości ma Córka ??