Odwapnienie szkliwa a użycie preparatów wybielających

czy przy odwapnieniu szkliwa mogę użyć preparat wybielający Magic Smile Pen używam żel elmex i żel apacare 10 % hydroksyapatytem bo byłem u stomatologa i nic nie mówił o leczeniu ?

Odradzam wszelkie domowe sposoby wybielania. Ich skuteczność jest dyskusyjna, mogą natomiast spowodować uszkodzenia dziąseł. Odwapnione szkliwo wymaga konsultacji przed wybielaniem i dokładnej oceny. Żele jak najbardziej można używać, bardzo dobrze działają na wzmocnienie twardych tkanek zęba.

Nie wiem jaki jest skład chemiczny preparatu wybielającego- nie znalazłam w internecie ulotki tego specyfiku. Proponuję jednak najpierw zająć się leczeniem odwapnienia a potem spokojnie zająć się zmianą koloru zębów. Pozdrawiam

Witam,
Odwapnienia nie znikna same, nie znikna po wybielaniu, mozna je mineralizowac preparatem np. GC Tooth
mousse - plynne szkilwo, ale nalezy pamietac ze odwapnienia nie znikna, a
jedynie sie zmineralizuja. Preparat GC mozna uzywac samodzielnie w domu,
najlepiej po umyciu zebow i na noc- wcierac krem w zeby. Zeby poprawic
estetyke zębów to nalezy rozwazyc licowanie zebów porcelana-licowki
porcelanowe lub kompozytem. Samo wybielanie jedynie rozjasni zeby i wzmocni widoczne juz odwapnienia, nie ujednolici koloru zebow. Poza tym odwapnienia w kontakcie z "wybielaczem" moga dawac wrazliwosc zebow i ich uszkodzenie.
Zycze powodzenia Aleksandra Bąk