Odżywianie i spadek wagi w 5. miesiącu ciąży

Witam,jestem w piatym miesiacu ciaży,przez wczesniejsze miesiace sporo przytyłam,fakt jadłam dużo i kalorycznie,zmieniłam swoja diete,jem ryby, drób,warzywa owoce,nabiał,produkty pełnoziarniste,waga spadła mi o kilogram,czy jest to zdrowe dla dziecka? uwazam,ze oszywiam sie dobrze,lekko,dostarczajac wszelkich produktów odzywczych,czy jesli waga bedzie stała w miejscu,lub spadnie o kilogram,powinnam jesc jeszcze wiecej? pozdrawiam

Dzień dobry,

jeżeli spożywa Pani regularnie 5 posiłków dziennie, które zawierają wymienione przez Panią produkty to wszystko jest w porządku. Nie należy jeść za dwie osoby. Spadek masy ciała najprawdopodobniej jest związany ze zmianą nawyków żywieniowych.