Odżywki białkowe a cukrzyca typu 1

Witam mam 17 lat i choruję na cukrzyce typu 1 zaczynam przygodę z siłownią i chciałbym się dowiedzieć czy mogę spożywać odżywki białkowe
17 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Proszę ćwiczyć do woli. Nie ma przeciwwskazań nawet do ciężkich treningów. W zależności od ich intensywności trzeba dopasować dawkę insuliny - zmniejszyć ją tak, żeby nie spowodować niedocukrzenia. Stosowanie preparatów białkowych także jest dozwolone. Proszę jednak zastanowić się czy warto stosować ''taką chemię''. Lepiej zbudować masę tylko ćwiczeniami.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Proszę ćwiczyć do woli. Nie ma przeciwwskazań nawet do ciężkich treningów. W zależności od ich intensywności trzeba dopasować dawkę insuliny - zmniejszyć ją tak, żeby nie spowodować niedocukrzenia. Preparaty białkowe także nie są przeciwwskazane w cukrzycy, warto jednak zastanowić się czy warto budować masę mięsniową przy pomocy ''chemii''.