Odżywki białkowe a cukrzyca typu 1

Witam mam 17 lat i choruję na cukrzyce typu 1 zaczynam przygodę z siłownią i chciałbym się dowiedzieć czy mogę spożywać odżywki białkowe
17 LAT ponad rok temu

Dieta dla ciężarnych kobiet z cukrzycą

Cukrzyca wykrywana jest u coraz większej ilości osób. To obecnie choroba cywilizacyjna. Wyróżniamy kilka typów tego schorzenia. Sprawdź, czego jeszcze warto dowiedzieć się o cukrzycy. Zapoznaj się z dietą dla ciężarnych diabetyczek.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Proszę ćwiczyć do woli. Nie ma przeciwwskazań nawet do ciężkich treningów. W zależności od ich intensywności trzeba dopasować dawkę insuliny - zmniejszyć ją tak, żeby nie spowodować niedocukrzenia. Stosowanie preparatów białkowych także jest dozwolone. Proszę jednak zastanowić się czy warto stosować ''taką chemię''. Lepiej zbudować masę tylko ćwiczeniami.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Proszę ćwiczyć do woli. Nie ma przeciwwskazań nawet do ciężkich treningów. W zależności od ich intensywności trzeba dopasować dawkę insuliny - zmniejszyć ją tak, żeby nie spowodować niedocukrzenia. Preparaty białkowe także nie są przeciwwskazane w cukrzycy, warto jednak zastanowić się czy warto budować masę mięsniową przy pomocy ''chemii''.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty