Zamknięcie się w sobie i izolacja od bliskich na skutek konfliktu z kolegą

Witam, Chodzi o osobe mi bliska i sprawy natury psychologicznej. Otoz moj brat (lat 33) stal sie ofiara przesladowania przez dawnego kolege .Teraz moj brat zamieszkal na nowo z rodzicami, z oszczednosci. Od kilku miesiecy (zwolnil sie tez z lubianej pracy). Siedzi w pokoju, nic nie mowi, czasem jest opryskliwy, trudno do niego na prawde dotrzec. Czasem zachowuje sie chamsko, a emocjonalne reakcje mojej mamy nie pomagaja. Boje sie o niego nie wiem jak pomoc.

Dzień dobry,

Proszę namówić brata na wizytę u lekarza psychiatry i/lub psychoterapeuty, którzy wyłącznie w kontakcie osobistym będą w stanie zdiagnozować jego trudności i zaproponować stosowne postępowanie (psychoterapia i/lub farmakoterapia).
Pomoc może uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego, prywatnie.